ÅH BUSTER
Åh Buster er dansk pop i krydsfeltet mellem humor og rå følelsesmæssig kraft. Projektet drives af sangskriver og performer Martin Buster Bastiansen, der skriver sange om kærlighed, fællesskab og de øjeblikke i livet, hvor vi både griner af os selv og mærke tingene helt ind i knoglerne.
Musikken forener den finurlige fortællelyst og skæve humor, mange kender fra Benjamin Hav, med den intense energi og vokale gennemslagskraft, der leder tankerne hen på Alex Vargas. Resultatet er sange, der føles personlige og umiddelbare, men som vokser til store fælles øjeblikke live - fulde af puls, fællessang og følelsesmæssig forløsning.
Live er Åh Buster en koncertoplevelse med både højt humør og høj intensitet. Publikum bliver aktive medspillere i et rum, hvor grin og sårbarhed går hånd i hånd. Koncerterne er præget af nærvær, direkte publikumskontakt og en stemning i øjenhøjde, hvor oplevelsen forvandles til en fælles fest for kærligheden, fællesskabet og de øjeblikke i livet, vi kommer igennem sammen.
CECILIE ELISE
Cecilie Elise har skrevet tekster og lavet sange, siden hun var helt lille. I dag bliver sangene til på stuegulvet i hendes lejlighed i København, hvor hun skriver og indspiller sin musik, omgivet af mikrofoner, kabler og guitarer. Her forsvinder hun ind i et univers af nærværende toner og eftertænksomme tekster, hvor lytterne kan mærke stemningen, som var man en god ven i hendes sofa.


x Forsalg: 85 kr. (+gebyr)
x Dørsalg: 110 kr. (+gebyr)
x Dato: 16.04.2026
x Døre: 20.00
x Koncerter begynder: 20.30
x Sted: GARAGEN, URBAN 13 (indendørs)